Wybierz województwo

Mapa województw zachodniopomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie lubelskie dolnośląskie opolskie śląskie łódzkie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie


Reklama

Strona jest nieodpłatna. Jeśli możesz wyłącz Adblocka. Dzięki!


 

Gmina Golczewo

Polska | zachodniopomorskie | kamieński

Opis

Gmina Golczewo (1945-46 gmina Goliszewo) – gmina położona w południowo-wschodniej części powiatu kamieńskiego. Siedzibą gminy jest miasto Golczewo. Miejsce w województwie (na 114 gmin): powierzchnia 65., ludność 64. Gmina stanowi 17,4% powierzchni powiatu.

Gmina leży na równinach: Gryfickiej i Goleniowskiej. Przez gminę przepływają rzeki Niemica i Wołczenica dostępne dla kajaków od Golczewa (Niemica) oraz od wsi Czarnogłowy (Wołczenica) do ujścia do Zalewu Kamieńskiego. Tereny leśne zajmują 44% powierzchni gminy, a użytki rolne 46%. Samo miasto Golczewo leży w dolinie między dwoma jeziorami: górnym, "Szczuczym" i dolnym ,,Okonie" o łącznej powierzchni ponad 95ha lustra wody w pierwszej klasie czystości. Z uwagi na ich walory przyrodnicze utworzono na terenie gminy zespoły przyrodniczo-krajobrazowe.

Szczegóły

Powierzchnia: 175.39 km²
Liczba mieszkańców: 6077
Numery rejestracyjne: ZKA