Wybierz województwo

Mapa województw zachodniopomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie lubelskie dolnośląskie opolskie śląskie łódzkie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie


Reklama

Strona jest nieodpłatna. Jeśli możesz wyłącz Adblocka. Dzięki!


 

Gmina Ostrowice

Polska | zachodniopomorskie | drawski

Opis

Gmina Ostrowice to gmina wiejska położona w województwie zachodniopomorskim w północnej części powiatu drawskiego. W latach 1975-1998 wchodziła w skład województwa koszalińskiego. Siedzibą gminy jest miejscowość Ostrowice. Jest to najmniejsza gmina zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i pod względem powierzchni w powiecie. Miejsce w województwie (na 114 gmin): powierzchnia 71., ludność 113. Gmina stanowi 8,5% powierzchni powiatu.

Wschodnia część gminy leży w granicach Drawskiego Parku Krajobrazowego, w którym (na terenie gminy) znajdują się 2 rezerwaty: Zielone Bagna i Brunatna Gleba. Przez zachodnią część przepływa rzeka Kokna (dopływ Drawy), na której leżą 2 jeziora: Dołgie i Ostrowiec. Rzeka jest dostępna dla kajaków od Ostrowic do ujścia do Drawy. Przez całą gminę prowadzą liczne szlaki turystyczne. Tereny leśne zajmują 29% powierzchni gminy, a użytki rolne 57%.

Szczegóły

Powierzchnia: 150.42 km²
Liczba mieszkańców: 2526
Numery rejestracyjne: ZDR