O co w tym chodzi

Serwis ma charakter gry motywacyjno-kolekcjonerskiej. Chodzi o to, aby zaliczyć na rowerze wszystkie gminy w Polsce. Zaliczyć - znaczy odwiedzić. Kryteria zaliczenia określa użytkownik, to oznacza, że każdy sam decyduje, kiedy zaliczył gminę.

   Krok 1: Załóż konto
   Krok 2: Zaznacz na mapie odwiedzone gminy
   Krok 3: Porównaj swoje wyniki z innymi

Wyjdź z domu i przeżyj przygodę...


Wybierz województwo

Mapa województw zachodniopomorskie pomorskie warmińsko-mazurskie podlaskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie mazowieckie lubelskie dolnośląskie opolskie śląskie łódzkie świętokrzyskie małopolskie podkarpackie


Reklama

Strona jest nieodpłatna. Jeśli możesz wyłącz Adblocka. Dzięki!


 

Powiat bieruńsko-lędziński

Województwo: śląskie

Opis

Powiat bieruńsko-lędziński – powstał w 1999 r. jako powiat tyski (z siedzibą w Tychach, nie wchodzących w skład powiatu), i został przemianowany 1 stycznia 2002 r. na powiat bieruńsko-lędziński (z jednoczesnym przeniesieniem siedziby do Bierunia). Jest najmniejszym pod względem powierzchni i ludności powiatem ziemskim w województwie śląskim.

Położony we wschodniej części województwa śląskiego, na obrzeżu konurbacji katowickiej. Powiat bieruńsko-lędziński znajduje się w najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionie w Polsce. Przemysłowy charakter powiatu został ukształtowany przez rozwój górnictwa węglowego i hutnictwa. Liczba podmiotów gospodarczych w powiecie wynosi ok. 4000 i systematycznie rośnie.

W skład powiatu wchodzą:

* gminy miejskie (miasta): Bieruń, Imielin, Lędziny
* gminy wiejskie: Bojszowy, Chełm Śląski

Szczegóły

Numery rejestracyjne: ???